Proč je špatné měnit pohlaví?

5. června 2013 v 14:01 | Tom
Jak nebo kde jsem vlastně přišel na to, že proměnit se v osobu druhého pohlaví je špatné?

Že je to něco, za co se musím stydět. Co není přijatelné jak pro společnost, tak pro mě a denně si to vyčítám, protože jsem kvůli tomu přišel o rodinu.

Kdo mi řekl, že to udělat nesmím?

Strach?
Manželka?

Je to něco jako někoho zabít? Nebo krást?

Nechápu to. Proč je to špatné? Kdo to řekl nebo stanovil?

Je to něco jako klonování lidských embryí? Něco proti přírodě? Ale i nás stvořila příroda. Nevymysleli jsme si to.
Kolik z nás si řeklo totéž? Kolik nás chodí po tomhle světě a nikdy se nestane těmi, kým jsme? A musíme se vůbec stát někým jiným? Víme to vůbec, že se můžeme stát někým jiným? Ne jen tak z dlouhé chvíle a proto, abychom si to vyzkoušeli, ale proto, že tam uvnitř je neustálé nutkání něco s tím dělat. Stůj co stůj. Mnohdy i překračující hranice lidského chápání (především ze strany okolí).

Proč jde ta slečna v sukni ke stánku s kuřaty u Kauflandu, když má velká mužská ramena a ve tváři ani trochu ženské rysy? Stojí tam a snáší posměch lidí, kteří stojí ve frontě před ní. Přál jsem si tenkrát, aby v té frontě vydržela... ale je to neakceptovatelné. Tak silné jsou naše zásady, že nesneseme muže v sukni nebo ženu bez prsou. A to se nezmění. Jediné východisko je jít do toho a zkusit ze sebe nechat udělat někoho, kdo bude přijatelný a snadno rozpoznatelný na první i druhý pohled. Společnost má problém, když neví, kam člověka zařadit (a to neplatí jen pro pohlaví).
A přesto se my do té fronty u kuřat stavíme, riskujeme posměch a ztrácíme rodiny, což nás poznamenává na celý život a vyvolává otázku: Je správné to, co děláme?

Proč se nestát ženou? A mít každé ráno radost, že jsem žena!? Která holka si tohle může říct?

Protože výsledek je nejistý?

V obou případech budeme ženami.
V současné chvíli jsme společností registrováni jako muži (občanka, rodný list), vypadáme jako muži, ale uvnitř jsme ženami. Snažíme se vypadat jako ženy, ale vypadá to spíš směšně, než věrohodně. Pokud se oblékneme a chováme tak, jak to cítíme, tedy jako ženy, jsme zatracovány a nepřijímány. Proč nezůstáváme ženami jen uvnitř?

V druhém případě můžeme být společností (konečně) registrovány jako ženy. Hormony zpracují některé nebo velkou spoustu mužských znaků, chirurgové odstraní ohryzky, velké nosy. Fonetik se postará o trénink hlasu, prostě tým odborníků se pokusí eliminovat všechno mužské a udělat z toho ženské tak, že paradoxně takto přetvořené mužské tělo může vypadat dokonale žensky. Může. Pokud se něco nepovede, budeme ženami, které vypadají jako muži.

A teď ten rozdíl.

1) Muž, který chce být žena, ale vypadá jako muž (MŽM). (to jsme teď)
2) Žena, která chce být žena, ale vypadá jako muž (ŽŽM). (to se stane v nejhorším případě)

Tatáž osoba.
Chápete ten rozdíl?
Co je lepší?
Řeknete si: Chci být celý život ženou, tak to radši budu ženou.
Ale něco jiného je lepší pro člověka, něco jiného pro společnost.
Jako člověk můžete ráno vstát zoufalý jako muž a jít v pohodě mezi lidi jako muž (varianta 1)
Jako člověk můžete ráno vstát šťastní jako žena a trpět mezi lidmi jako muž (varianta 2).

Je potřeba být ženou pro společnost, být tak vnímána nejen úředně, ale především fyzicky a nestát se ženou jen pro svůj vlastní pocit. To jsme i teď, přestože jsme muži. Pak by přeměna neměla žádný význam.

A tohle chceme my MtF a FtM být, čili tohle je ideál:

3) ŽŽŽ - Žena, která chce být žena a vypadá jako žena.
4) MMM - Muž, který chce být muž a vypadá jako muž. - ekvivalent pro FtM

Ostatně ono je to přirozené, protože model ŽŽŽ chce být každá žena kromě těch, které chtějí být mužem (tj. ŽMŽ a ŽMM)

nebo být aspoň:

5) MŽŽ - Muž, který chce být žena a vypadá jako žena.


Další možnosti:

6) MMŽ - Muž, který chce být muž, ale vypadá jako žena. - (Tak to má fakt blbý. Buď je takový muž gay nebo transsexuál.) (Nebo Leonardo Di Caprio :))
7) ŽMŽ - Žena, která chce být muž a vypadá jako žena.
8) ŽMM - Žena, která chce být muž a vypadá jako muž.


Takže existuje 8 modelů lidské identity.

První písmeno M,Ž: Kdo jsem teď biologicky a úředně (čili i po ukončené přeměně).
Druhé písmeno M,Ž: Kým chci být.
Třetí písmeno M,Ž: Jak aktuálně vypadám.

Který z nich jste vy? :)

Přikládám anketu, tak klikejte a nestyďte se za to, kým se cítíte být nebo kým být chcete, ať už jím budete nebo nebudete. A dívejte se na sebe trošku optimisticky. Hlavně ženy, které si myslí, že vypadají jako muž. Vy víte, jak to myslím.

(po kliknutí jí najdete pod článkem a pod tou děsnou reklamou)
 


Komentáře

1 ALIEN ALIEN | E-mail | 5. června 2013 v 21:37 | Reagovat

Ahoj Tome,

tvůj článek mne velice zaujal a řekněme, že mám podobný problém, rád bych si s někým jako jsi ty, popovídal..budu doufat, že si tohoto komentáře všimneš a odvětíš mi. Byla by možnost komunikace přes e-mail? Jak tě najdu?

2 Nicolle Nicolle | 5. června 2013 v 21:54 | Reagovat

O jakým výpadku mluvíš? xD

3 Tom Tom | E-mail | Web | 5. června 2013 v 21:55 | Reagovat

[2]: jé ahoj Niki :D :D :D
vůůůbec o žádném chichi :) ten výpadek byl zrovna u tebe...ale došlo k nápravě ne? :D

4 Nicolle Nicolle | 5. června 2013 v 22:05 | Reagovat

Vsak to mas taky jediny stesti :D

5 Stáňa Stáňa | 5. června 2013 v 23:09 | Reagovat

Ahoj,tak tento článek přesně vystihuje problematiku našého "problému".
Jo společnost je krutá. Za sebe jen MŽM.
Psali jsme si spolu už meilem. Někdy Ti zase napíšu.  Ale jinak držím palce s psaním,rád si přečtu Tvé  články.

6 Sandra Sandra | Web | 9. června 2013 v 18:05 | Reagovat

Otázka: Proč je špatné měnit pohlaví?
Odpověď: Protože není špatné měnit pohlaví, naopak. Když má žena tu smůlu, že se narodí v mužském těle, má naštěstí možnost změny pohlaví a žít v roli, která jí byla nespravedlivě upřena. To samé platí o muži v ženském těle. Všichni bez výjimky, kdo projdou touto léčbou (a projdou jí obvykle jen ti, kteří ji opravdu potřebují) jsou v "novém" životě šťastní, spadne z nich tíha, žijí jak oni chtějí. To jsou transsexuálové. Pak jsou další lidí, kteří si myslí, že jsou transsexuální a časem zjistí, že to není pravda. A to bych řekla, že jsi ty Tome, protože kdyby jsi byl ve skutečnosti transsexuální, tak ani rozpad rodiny by ti nezabránil svou přeměnu dokončit a hlavně bys neotočil o 180°a nezačal bys tvrdit nesmysly typu "proč je změna pohlaví špatná". Prosím tě, nepiš tyto články, jsou zavádějící a rozhodně neplatí na většinu. To, že ty se tak cítíš neznamená, že to tak je, že to je dogma a všichni ostatní činí špatně. Piš si klidně subjektivně, piš že se jedná o tvou osobu a tvůj názor, ale nepiš to takhle všeobecně, díky.

7 Tom Tom | E-mail | Web | 10. června 2013 v 17:23 | Reagovat

[6]: Já ti rozumím a máme na to stejný názor.
Ta otázka je položena hypoteticky. Ne za mě, ale za společnost. A odpovídám v tom článku tak, že měnit pohlaví není špatné, že to jen takhle vidí společnost, která by s tím měla něco dělat (ale neudělá).

Tím jsem chtěl říct, že měnit pohlaví je správné, stejně jako si to myslíš Ty a spousta ostatních. Zamýšlím se nad tou otázkou. Neztotožňuji se s ní.

8 F F | 2. října 2013 v 0:18 | Reagovat

je nespravodlive ze takyto psychicki chori chlapi sa vobec dostanu k hormonom a zakrokom ktore su urcene pre holky MTF.

9 F F | 2. října 2013 v 13:22 | Reagovat

ja to ako premenu na osobu druheho pohlavia nevnimam. osoba co si je ista ze je zenou takto o sebe nehovori. naco sa zenis s hetero ženou ked vies ako to s tebou je?

a ja som prva skupina s dodatkom - ktora nevypada prilis atraktivne. je to trochu poznať ale to bude raz minulostou nastastie.

10 Tereza Tereza | 28. listopadu 2013 v 22:27 | Reagovat

Ženíme se a máme děti, protože se snažíme to zabít, nepřipustit, nepřijmout. Myslíme si, že to pomůže, ale ono to nepomáhá.

Každý jsme se pokusili to minimálně jednou zničit (sebevraždou, zapíráním, nepřijmutím, svatbou, armádou, svaly z fitnessu... ) A ono nic...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist