close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Míry - porovnání s biologickou ženou - část I.

27. prosince 2013 v 23:57 | Tereza
Pardon, ale já sem dnes musím dát ještě jeden článek :) Je toho nějak moc :)))

Měla jsem tu na návštěvě Nikču (biologická žena).
Přeinstalovávala jsem jí netbook. (Teda... po těch pádech na zem bez displeje, bez harddisku a bez touchpadu s tím moc udělat nešlo, ale nainstalovala jsem jí na flashku android a tak z toho má vlastně tablet, se kterým se na net dostane :))

Nikča je moje 18tiletá kamarádka, kterou znám už několik let.
Je to krásná mlaďounká přírodní blondýnka s dlouhými rovnými lesklými vlasy, kterou považuji za 100% ženu. Ty ženské pohyby, chování, chůze, vzhled, myšlení... Přesně takhle kdybych vypadala, tak bych zářila radostí! :) Líbí se mi délka jejích nohou, jak chodí (doslova se vznáší) v kozačkách, její styl oblékání (vzhledem k jejímu věku je super)...

Nikča už všechno o mně ví z loňska. Náš vztah je řekla bych jako dvě ségry :) Říkáme si úplně všechno.
A asi jí tu brzo uvidíte na fotkách, protože mi dnes z ničeho nic sama nabídla, jestli bysme spolu nemohly nafotit společné fotky, aby si je mohla dát na facebook, jakože má ségru :))) No to je něco pro mě! Fotek, kde jsem s někým a nemusím stát před zrcadlem s foťákem v jedné ruce mám opravdu málo (tak 0,0001% - já mám ráda totiž ta procenta! :)))
Říkala, že uděláme i fotky venku... že se o to pokusíme teda :) Jako svojí poradkyni ohledně líčení jí ale využít nemůžu, protože se prostě nelíčí (fascinuje mě, jak je hezká i bez toho!). Jsou takové holky :) Taky bych chtěla, aby mi lidé říkali "paní", i když nebudu nalíčená :)

A protože poslední dobou řeším pořád své míry, něco mě napadlo.
Udělat takový antropologický test.

Za prvé budu mít k dispozici míry biologické slečny, která je jen o dva roky mladší než já, měří skoro stejně a hlavně váží stejně!
Takže porovnám dvě stejně velká těla - její a mé - a uvidíme, jak se testosteron podepsal na odlišnostech. Jakmile budu mít "zdrojová data", hned je sem hodím - samozřejmě graficky, jak jinak :)

Za druhé budu mít k dispozici míry MtF slečny, která je o trošku starší než já, ale výškou jsme na tom stejně.
Tato slečna cvičí a má zatím (prý) mužskou postavu. Takže dojde k porovnání dvou MtF :)

Za třetí mám k dispozici míry Nikči! :) Využila jsem toho, že tu byla a proměřila jí kde co :)
A výsledek?
Je to strašně zajímavé!!! :) Alespoň pro mě teda.
Já si až do téhle doby myslela, že mé míry jsou úplně mimo ženský svět. Že se tam teprve musím dostat pomocí hormonů. Řešila jsem váhu, abych se dostala ještě o dalších 6 kg dolů a chtěla jsem se co nejvíc přiblížit hezky štíhlounkým holkám.
Nikča je štíhlounká... A víte co, dám sem její fotku (s jejím svolením), aby bylo poznat, jak žensky vypadá (rozhodně bych si jí s mužem nespletla :))
Nikča (biologic 100% woman :)

A teď tedy ty výsledky:
(Tou třetí postavou myslím sebe, ale po roce HRT - to už by mělo být znát i na postavě aspoň minimálně.)

Hlídáním toho, co jím, větším pohybem a touhou po ženštější postavě (tou hlavně! :)) se mi za dva měsíce zúžil obvod pasu o 3 cm a váha klesla o 5 kg. Z toho mám velkou radost, ale chtěla bych ještě...

A zapomněla jsem na zadeček :(
:)Dnes jsem viděla moc hezký líbací klip:
(to je teď mimo téma tohoto článku, ale já si ho sem prostě chtěla dát :)
Ach ta chemie!
A na závěr ještě taková perlička k tématu :)
(Tato žena nebyla do statistik zahrnuta! :)))
(Díky Vanesso :)


----------
Protože jste si tu holky začaly přeměřovat své nohy a i ty vaše výsledky mi přišly opravdu zajímavé, tak jsem se rozhodla dát sem anketu. V ní můžete (anonymně) hlasovat, jak dlouhé jsou vaše nohy a jsem zvědavá na průměr délky nohou mých čtenářek :)
Určitě to bude nadprůměr, protože jste všechny krásné dlouhonohé milé slečny a paní! ;)

Podotýkám, že:
44,5 % je celosvětový průměr (tzn. většina)
od 47 % jsou nohy považovány za krásné a sexy
67,7% je maximum, které má žena s nejdelšíma nohama na světě

Měřte to poctivě z místa, kde začínají vaše nohy u rozkroku z vnitřní strany.

Doplněno 28.9.2016:

Už se mi k tomu nechtělo vracet a dopisovat nějaké další články, jenže tenhle článek jsem si tehdy v roce 2013 nazvala "I. část" s tím, že jednou bude i "II. část", která míry porovná s dostatečně velkým odstupem. II. část ale nikdy nevznikla a nejspíš ani nevznikne, protože tyto informace vložím právě do tohoto článku, aby byly pohromadě. (A to "I. část" v názvu tu nechám, aby byla legrace a nikdo tu II. část nemohl najít :) Prostě II. část nebude :).

Předně chci říct, že nemám (stejně jako velká spousta žen) ideální míry. Ideálnost je totiž v tomto případě takový přesně nedefinovatelný termín, záleží na tolika faktorech, jak žena působí na muže, že nelze žádné z žen předepsat, jak mají vypadat její tělesné míry. A přesto (jak bych už tak mohla teď 2,5 roku po začátku HRT posoudit) jsem schopná jít se koupat v plavkách a milovat se s muži, aniž by něco poznali. Podle toho usuzuji, že mé tělo (a tedy i proporce) jsou průchozí. Ne, že bych si nějak šíleně fandila. Já sama si někdy říkám, co ti chlapi dělají, že mě zvou na kafe nebo že s některým z nich i chodím a žiju, co na mě vidí? Všude kolem mě taková spousta dokonalých sexy modelek... No prostě to tak nějak funguje - to jiskření mezi mužem a ženou. Takže nač se honit za dokonalými mírami?

Nechci se honit za tělesnou dokonalostí. Mám se ráda taková, jaká jsem a jsou lidé, kteří mě mají rádi také takovou. Jenže každá z nás v přeměně řeší to, jak bude vypadat potom? Co všechno se změní?

Já sem to porovnání teď vložím, ale prosím neberte to jako měřítko, že když to tak mám já, budou to tak mít všechny. Takhle to nefunguje a ani nikdy nefungovalo. Rozhodně to NĚJAK funguje, ale je to velmi individuální, stejně jako všechno během přeměny. Nemám ráda, když někdo hází všechny do jednoho pytle. Třeba že mají narůst prsa. Jo, mají, protože je to logické. Vliv hormonů od začátku HRT se počítá zhruba tři roky, pak už nerostou. To je prostě chemie v mozku. Jenže někomu nenarostou vůbec, někomu málo, někomu hodně. Vliv na to mají i genetické dispozice. To, že začneme s HRT ještě neznamená, že nám všem automaticky začnou růst prsa (i když se to tvrdí!). Je to stejné, jako kdyby naše tělo bylo pod vlivem estrogenů už od narození - někomu narostou, někomu ne. Takže ano - narostou! Ale taky nemusí. Je to risk. (Ale riskněte to! Stojí to zato! ;) Kdybych tomu na úplném začátku nevěřila, nikdy nejsem tam, kde jsem teď.

Je tu tedy určitý rozdíl mezi tělesnými mírami muže a ženy a na tom se dá leccos postavit. Jen bych tomu neříkala "ideálnost", ale třeba "ženské proporce". Je to jakýsi průměr mír, které obvykle ženy mívají oproti mužům, čímž se od mužů liší.

Jelikož jsem žena, nikdy jsem nechtěla mít mužské tělesné proporce.

K tomu, abych se dokopala přidat aktuální míry 2,5 roku na HRT mě donutil fakt, že mi tak nějak přestala přesně sedět moje podprsenka, jejíž velikost (85B) mi spočítaly kalkulačky před třemi lety na základě proporcí z té doby.
Jenže proporce se taky mění, to je překvápko :) A s tím je nutné občas měnit i své velikosti prádla.

Jak jsem si zpětně přečetla svůj článek z 6/2012 Logika podprsenky (to je tedy hodně prehistorický článek už), zjistila jsem, že tehdy v červnu 2016 jsem vážila 78 kg, přes prsa jsem měla 96 cm (měří se při výdechu na volno) a obvod hrudníku pod prsy (měří se při výdechu na těsno) 86 cm.

Teď v září 2016 mám 64 kg, přes prsa 89 cm a obvod hrudníku pod prsy 77 cm.

V podstatě se tedy má prsa opticky zmenšila :-/
Prsa se ale zmenšit nemohou - respektive jejich prsní tkáň. Prsa jsou totiž složená z prsní tkáně a z tuku. Co jednou naroste, už tam je a objem mění už jen množstí tuku v nich.

Když hubneme, zmenšují se i prsa, což je logické. Vlastní tuk se v plastické chirurgii mnohdy přidává do prsou místo prsních implantátů.

Zatímco v roce 2012 byl rozdíl mezi obvodu přes prsa a pod prsy 10 cm, teď v roce 2016 je to 12 cm.
Prsní tkáň tedy narostla.

Musím říct, že teď 2,5 roku od začátku HRT už mi prsa nerostou. Přestala jsem cítit takový ten tlak (odborně mastodynie), který signalizoval, že rostou.

Bála jsem se, že se mi má prsa zmenšila z B zase na A, ale není tomu tak. Ve skutečnosti se velikost mé podprsenky z původní 85B a 80B změnila už na dnešních 75B. Takže mi přirozeně 85B nemůže tak dokonale sedět, jako před čtyřmi lety, kdy jsem měla o 14 kg více. To mi potvrdily i kalkulačky na výpočet správné velikosti podprsenky (která se dá najít v článku Logika podprsenky).

Já už se teď pravidelně neměřím. Nemám k tomu důvod. Už se nikam neženu. Doběhla jsem. Ale protože si o to občas někdo napsal a mně se nechtělo přeměřovat, tak tu teď vložím pár porovnání.

A mohu jen potvrdit: v dlouhodobém horizontu ke změnám opravdu dochází! Jsem moc spokojená a šťastná.


Jak je vidět, tak od března 2014 se moje hmotnost udržuje konstantně kolem 65 kg, aniž bych se nějak hlídala. Jím, co chci, ale je fakt, že menší porce a už to není jako dřív, kdy jsem měla každý den třeba čokoládu. I když jí pořád miluju, přestala jsem na ní být závislá.
Od října 2013 (kdy jsem na sobě začala pracovat změnou jídelníčku a pohybu) došlo k úbytku o 12 kg během pěti měsíců. Nezačala jsem chodit ani do posilovny, ani usilovně běhat. I když motivaci jsem před sebou měla obrovskou. Jen jsem se snažila navečeřet nejpozději do 17-18:00 a hlavně (nebo jenom) zeleninu nebo lehká jídla a už nic sladkého. (Zatímco u snídaně jsem se absolutně ničím neomezovala.) Začala jsem taky chodit víc pěšky. Ty večeře na to ale zrovna u mě měly největší vliv.

A teď sem vložím obrázek, kde jsem porovnávala své míry s Nikčou :)
To byl můj oblíbený motivační obrázek (a je vlastně pořád vzhledem k tomu, jak žensky na mě Nikča působí).

Už se mi to nechtělo nijak moc graficky zpracovávat. Prostě jsem tam doplnila jen aktuální hodnoty.Chybí tu ještě jeden důležitý rozměr a tím je obvod hrudníku pod prsy, který jsem tehdy nějak nepochopitelně neměřila a který nám právě řekne, zda dochází k nárůstu prsní tkáně.

Obvod přes prsa se mi sice zmenšil z 95 cm na 89 cm (protože jsem zhubla), ale také se mi zmenšil obvod hrudníku pod prsy z 86 na 77 cm (jak jsem psala dnes výše), což ve výsledku znamená nárůst prsní tkáně o 2 cm. (Což odpovídá i průměrnému nárůstu prsní tkáně u MtF na HRT, kde je (průměrně!) uváděn nárůst o 1 cm za rok).

Největší radost (a pro mě překvapení) je pas. Ten se za 2,5 roku vymodeloval z 84 cm na 73 cm, to je zmenšení o 11 cm. Nechápu.
Taky právě proto už jsem si letos poprvé dovolila vyjít na pláž nebo do bazénu v bikinách a pořádně jsem si to užila.

Co mě trochu mrzí je zadek. Ten bych chtěla opravdu větší. Za 2,5 roku se skoro nepohnul, zatímco tuk se o maličko uložil ve stehnech.

Ve skutečnosti jsem ale spokojená i za to, co už mám. Jsem za to nesmírně vděčná! Za každý malý krůček, které ve výsledku udělají jeden velký krok ke štěstí.


Pro zajímavost uvádím "ideální míry" ženy ve 20. letech:
(Ona ta "ideálnost" se totiž v průběhu let stejně hodně mění)Obvod krku jsem si tedy opravdu ještě nikdy neměřila, takže jsem to udělala a vyšlo mi 33,6 cm.
Všimla jsem si, že ideální slečna z 20. let má stejný obvod krku jako lýtka :) A je pravda, že útlá lýtka se mi líbí. Ale taky jsem si všimla, že každá druhá je vyloženě útlá nemá.Nedávno si moje 9letá Kačenka hrála s krejčovským metrem a měřila mě i sebe. V pase si naměřila 60 cm. Tak jsem na to nechápavě koukala, jak je možné, že 9leté hubené dítě má obvod pasu 60 cm a dospělé modelky taky?

No jak je to možné - to je anatomie :) Pokud přijde vůbec nějaký tuk do těla modelky, tak se stejně uloží v bocích, zadku a ve stehnech. V pase nikoli. A přes břicho žádný tuk nemá.

Ona ta naše honba za dokonalými ženskými křivkami má hodně společného s honbou za dokonalými ženskými křivkami u biologických žen. Jen u nás jde hlavně a především nemít ty křivky mužské. Jak dokonale ženské potom budou, to už je prakticky jedno...

Průměrný obvod pasu americké ženy je v roce 2010 něco přes 71 cm.


Takže: mějme se rády a bude se nám žít lépe :)

Tím jsem snad tenhle článek o proporcích definitivně zakončila :)

A nezapomeňte si změřit obvod svého kotníčku! Co kdybyste náhodou vybočovaly, že? ;)
 


Komentáře

1 Dita Dita | 28. prosince 2013 v 1:00 | Reagovat

Přiznávám, že po přečtení článku jsem si podala krejčovský metr a měřila si nohy, jestli mám alespoň těch 47%. :D
A je to dobrý, moje nohy mají 84 cm na 171 cm. Jsem klidná. :D

2 Tereza Tereza | 28. prosince 2013 v 1:03 | Reagovat

[1]:
:)) no já očekávám, že tu přibydou výsledky i ostatních holek :)))

Ty máš 49%ní délku nohou? Tak to je paráda!!! Hezkéééé!!!! Závidím :)

Maximum je 67,7 % (ty má žena s nejdelšíma nohama na světě).

CELOSVĚTOVÝ PRŮMĚR JE 44,5 %.

(Psala jsem o tom vzorci v článku "Tajemství sexy nohou odhaleno" :)
http://otereze.blog.cz/en/1205/tajemstvi-sexy-nohou-odhaleno

3 Dita Dita | 28. prosince 2013 v 1:05 | Reagovat

[2]: Počkej, ale pokud se měří ty nohy? Z vnitrní strany, že jo? Abych si náhodou ještě neubrala :D

4 Tereza Tereza | 28. prosince 2013 v 1:17 | Reagovat

[3]:
:) ano z vnitřní - tam kde ti začínají u rozkroku :) (Docela bych ty Tvoje 49%ní chtěla vidět ;)

5 žába žába | 28. prosince 2013 v 2:43 | Reagovat

Tedy dámy, nasadily jste mi brouka :D Proč to člověka nutí také se přeměřit? Aááá, je to dobrý, 50,27 % :D

6 Tereza Tereza | 28. prosince 2013 v 9:09 | Reagovat

Hmm teda holky! :) docela zaostávám! :)

7 Bibina Bibina | 28. prosince 2013 v 12:10 | Reagovat

podlahla som aj ja a vysledok? 49,11% - to si stale myslim, ze mam kratke nohy a zavidim vsetkym co maju dlhe, stihle...
:-)

8 Tereza Tereza | 28. prosince 2013 v 13:09 | Reagovat

[7]:
Všechny si myslíme, že nejsme dostatečně krásné, že máme krátké nohy, že máme malá prsa... vidíme se těma nejhoršíma očima, ale když nás popisuje někdo druhý, vypadáme úplně jinak :)
Bibi - gratuluji ke 49% Tak zatím prohrávám na plné čáře :D (Ale tak průměrné je nemám a těch 47% jsem dosáhla, tak je to dobrý :)))

9 Dita Dita | 28. prosince 2013 v 13:14 | Reagovat

To mě fakt potěšilo, protože pořád mám pocit, že mám nohy hrozně krátký a tiše závidím ostatním holkám.

10 Tereza Tereza | 28. prosince 2013 v 13:51 | Reagovat

:) je fakt, že to potěšilo i mě :) A jsem ráda, že i vás všechny! :) O to právě jde, abych vás tu pořád jen těšila :))) protože vy těšíte mě... a už se těším na další těšení :)))

11 Linda Linda | 28. prosince 2013 v 17:28 | Reagovat

Neeee 46,66% :( Těsně pod hranicí krásných nohou?! Prdlajs, já mám krásný nožky xD

12 Tereza Tereza | 28. prosince 2013 v 18:13 | Reagovat

[11]: Lindo, však taky po zaokrouhlení je to 47% :) Vem si, že Nikča má taky 46,6% a jak se mi její nohy líbí ;)

13 Tereza Tereza | 28. prosince 2013 v 18:15 | Reagovat

Mimochodem - zatím je pořadí toto:

1. místo - žába 50,27%
2. místo - Dita 49,12%
3. místo - Bibina 49,11% (fakt těsně! :)

další nepočítám :)))

14 Slečna zo Slovenska Slečna zo Slovenska | 29. prosince 2013 v 7:32 | Reagovat

Kde ste nabrali take dlhe nohy ? :( mne vyslo presne 47%, ale tak esteze existuju podpatky ;), inak ta sirka ramien 107cm? Je to urcite sirka ? Nie to obvod ? :P

15 Tereza Tereza | 29. prosince 2013 v 8:26 | Reagovat

:) Jéé ahoooj na východ ;)
Moc děkuju za to upozornění - to opravdu není šířka ramen 107, ale obvod. Už jsem to opravila :)

A máš stejně dlouhé nohy jako já - 47%, ale to je právěže dobrý výsledek, kde začínají hezké nohy! Je jedno, jestli jsou hezké s 47% nebo s 55% :) Pořád jsou hezké :) Navíc průměr je jen 44,5% :) (Ale taky bych se z toho nestřílela, kdybych to měla no... :) (Nejspíš bych tu o tom napsala nejméně tři články a pak bych se nějak uklidnila :))) Ale podpatky miluju taky! To tu krásu ještě znásobí a tolik podtrhne ženskost (celé postavy i chůze) :)

16 Markétka Markétka | E-mail | Web | 22. června 2014 v 10:57 | Reagovat

Wow, +/- 48 %… ty víš jak mi zvednout sebevědomí! :D

17 Tereza Tereza | E-mail | 22. června 2014 v 12:52 | Reagovat

[16]: Však proto to sem taky píšu, Markétko :) Nezvedám si sebevědomí jen sobě a těší mě, když to funguje i jinde :)

18 Markétka Markétka | E-mail | Web | 22. června 2014 v 12:57 | Reagovat

[17]: Děkuju! :) Taky to na zejtra budu potřebovat, odhodlávám se jít v šatech… A bude to zajímavé, páč budu muset ještě i do města do bankomatu a na benzinku a tak… :( I když vím, že zrovna na tutěch místech je to lidem jedno, hlavně když jim zaplatíš, stejně se u toho ještě necejtim úplně správně…

19 Tereza Tereza | E-mail | 22. června 2014 v 17:46 | Reagovat

[18]: No tak to musíme zítra tedy rozebrat :) To tvé necejtění se úplně správně.
Když máš ty 48% nohy, tak se nemáš čeho bát :D
Né, nechci to zlehčovat. Ale zrovna dneska jsem byla na benzínce, měla jsem v peněžence úplně čerstvě vytažené dvoustovky z bankomatu a ta paní u okýnka mi říká: "vy jste je teď zrovna vytiskla ne?" :)

Neříkej mi, že mají u tebe lidi problém s rodem :) Já jsem rozhodně pro šaty!!! Za prvé se mi to líbí, za druhé se to líbí všem okolo a za třetí je to pohodlné :)
Já si tedy zítra šaty neberu, jelikož žádné na běžné nošení nemám (musím dokoupit), ani sukni, protože budu venku do 22 h. a já mrznu i při +30 stupních :/ (Což už mě ale vážně štve.)
Si připadám jak ledová královna. (Ale pořád jako královna a ne král - a to je na tom pozitivní :)

Stejně ti to nedá a v těch šatech přijdeš :)

Víš já Ti zítra chtěla říct, ať trochu přitvrdíš :) Tak ti to říkám teď.

Z vlastní zkušenosti vím, jak jsem byla na začátku full time opatrná a nosila sice dámské věci, ale třeba černou kostkovanou košili... věděla jsem, že to není stoprocentně ono, ale došlo mi to, až když mi kolegyně řekla: "Jestli ti mám říkat Terezo, tak potřebuji, aby ses jako žena oblékala!"

A tím mi to docvaklo.

Unisex nebo decetním oblečením nic nezachraňujeme ani si tím nijak nepomáháme. Spíš to komplikujeme okolí, které nás hůř identifikuje.

V šatech je to pro něj snadnější. Dáš jim jasně najevo, kdo jsi a jako chlap nevypadáš, takže bych do toho opravdu šla ;)

Když na to nenajdeš odvahu zítra, vyjde to příště. Ale jednou si ty šaty stejně vezmeš. Tak proč ne teď? :D

20 Markétka Markétka | E-mail | Web | 22. června 2014 v 17:51 | Reagovat

[19]: Ale jo, někdy ještě mají problém, však jsi mě viděla… ne každý den si beru sukni, protože… um, no, nestíhám holit? :D Ale jak to čtu, máš pravdu. Když chci, aby si mě nikdo nepletl s klukem, tak pro to taky musím něco udělat. Jen se hrozně děsím toho, že mě zrazuje hlas. I když, před chvílí jsem se vrátila z kafe s kamarádem, co mě zná od začátku 6letého gymplu a potvrdil, že zním "jinak"… (jako bych mutovala, ale na opačnou stranu, hihi…) A taky plně racionálně se bojim, že v nich budu vypadat tlustá :( I když zase… posílala jsem fotku kamarádce a ta říkala, že ok, a že by to chtělo k tomu ještě černý silonky… tak uvidim a uvidíš zítra :)

21 Tereza Tereza | E-mail | 22. června 2014 v 18:07 | Reagovat

[20]: Jo černý silonky nejsou špatný :)
A s tím hlasem je to zajímavé, protože u mě se děje totéž co popisuješ - taková zpětná mutace :)
Nevěřila jsem tomu, ale když jsem se slyšela na videích před lety a teď, tak jsem nepochopila, jak mohlo dojít k tomu rozdílu. I když taky spokojená nejsem - však taky zítra večer mám milión otázek na Jakuba Huťu (kterého sice některé holky kritizují, ale dokud si neudělám vlastní obrázek, tak ho kritizovat nebudu - Hanku taky spousta holek kritizuje a pro mě je naprosto úžasná). Důležité pro mě je, že ho doporučuje Hanka a že jsem slyšela výsledky.

No jo, ženská! :D Každá se bojíme, že v sukni vypadáme tlustě. Ale podívej se někdy kolem sebe na ulici, kolik stokilových holek chodí v sukni (což teda vypadá hrozně a já bych takhle nikdy ven nevyšla).

Je vidět, že ještě sbíráš sebevědomí a to se zvedne s každým pozitivním ohlasem výš a výš až jednou... :)

22 Markétka Markétka | E-mail | Web | 22. června 2014 v 18:12 | Reagovat

[21]: Takže se mi to asi nezdá! :) Jakub Huťa, to je někdo z toho centra přes hlas? Vidíš to, ještě jsem si nepřipravila ty otázky :( když ono stejně většina z toho, co se potřebuju zeptat, je spíš obecně, protože mám děravou paměť a spoustu věcí ze společných sezení zapomenu :(
Já a sebevědomí… to je věčný boj. Sama o sobě prohlašuju, že žádné nemám, a když se na sebe tak koukám, tak se sobě nedivím… je možný, že je to způsobený právě tím, že jsem se 24 let přetvařovala jako kluk a zrovna dvakrát dobře mi to nešlo. Snad to teď bude už jen lepší a lepší. Taky bych potřebovala ve svým životě takovou tu Danielku jako máš ty :)

23 Tereza Tereza | E-mail | 22. června 2014 v 18:23 | Reagovat

[22]: To s tím sebevědomím máme ale všichni stejně nebo podobně. I Danielka - tak dokonalá žena - měla problém se sebevědomím (ještě ho mívá) a vyprávěla mi, jak jí štvalo, jak si jí ještě před rokem lidi pletli s klukem! (Nechápu a nerozumím, resp. neumím si představit :).

Danielka (kterou mi vlastně taky přinesl tenhle blolg) je pro mě obrovskou motivací (a navíc úžasnou kamarádkou, se kterou jsme si prostě padly do oka), ale ona je extrém. Uvědomuji si, že takhle krásná nikdy nebudu - tak, aby se mě ještě před operací muži snažili svádět a abych měla tři měsíce kluka, který by po celou dobu nic nepoznal, přestože bysme spali vedle sebe... (to mě tak fascinuje!!! :)
Ona si může leccos dovolit. Ale to my budeme moc taky. Jednou. Chce to jen trpělivost.
U Tebe jsem o tom přesvědčená. Za prvé Ti hraje do noty věk a za druhé prostě nevypadáš jako muž už teď :)

Přirozeně nemůžeme mít vysoké sebevědomí - dokud nebudeme mít tu jistotu, která přijde. Dej tomu tak rok a ono to přijde.

Otázky vypusť z hlavy, prostě si popovídáme - taky mám otázky a těším se, že Tě konečně víc poznám.

24 Tereza Tereza | E-mail | 22. června 2014 v 18:24 | Reagovat

[22]: mimochodem já tomu s tím hlasem nevěřila - prostě jsem byla přesvědčená, že hormony u nás MtF nemohou hlas změnit, ale když měla opačný názor i ta paní endokrinoložka na semináři, tak jsem nad tím začala přemýšlet... Ne na každého to funguje - říkala, že záleží na tělesných dispozicích u těch hlasivek.

Rozhodně to ale nenechávám jen na hormonech. Já potřebuju mluvit žensky a taky BUDU. A hotovo :)

25 Markétka Markétka | E-mail | Web | 22. června 2014 v 18:30 | Reagovat

[23]: Jo, to jsem četla… Ale taky naprosto nechápu, jak by teď mohla mít ještě nějaké problémy se sebevědomím, fakt když vedle mě seděla, tak vedle mě seděla 110 % holka a hotovo! :)
Má na mě náskok, to je fakt… snad ještě pořád se trefuju do té kategorie, kde je výsledek celkem ok, ale je jasný, že samo od sebe to nepřijde, že je pro to třeba něco dělat. Ta kamarádka, kterou se mi povedlo přesvědčit, aby taky přišla na to společné sezení, je taky už starší než já, ale zase na druhou stranu to umí s make-upem :D

[24]: Já taky! Všude se psalo, že co už tak jednou narostlo, že samo nezmizí… a ono naopak. Ale tak je jasný, že na každou to bude působit jinak. Uvidím sebe za pár měsíců, taky už zvažuju, kdy začít chodit do toho hlasového centra.
A nepochybuju, že budeš mluvit žensky :)

26 Tereza Tereza | E-mail | 22. června 2014 v 18:49 | Reagovat

[25]: Na Alex už se taky těším, až bude rozkvétat :) to mě na tom vždycky tak baví - vy všechny (a všichni) mě bavíte :)

Když jsem Danielku poprvé viděla na fotce, kterou mi poslala, tak jsem málem spadla ze židle, ale když jsem jí viděla poprvé na Florenci osobně, tak jsem byla fakt v šoku. Nemohla jsem se z té její ženskosti vzpamatovat. Ani z toho jejího dokonalého hlasu. A ona mi tu bude denně několikrát vyprávět, co by na sobě klučičího změnila :)

Na ní je ale vidět, že se toho stihomamu po maximální ženskosti nezbavíme nikdy.
S tím se už prostě musíme smířit.

To jsem si ujišťovala samu sebe, že budu mluvit žensky a hotovo :) Miluju, když mi to v telefonu i jinde prochází už teď (třeba jak mi sestřička na psychologii v Motole řekla, že podle hlasu je ze mě zmatená, protože podle neutrálního jména mé pohlaví identifikovat nemůže a podle hlasu už vůbec ne :) Což by mohlo být dobrým začátkem zítra u Huti.

On je to takové ucho - jsem si ho dala do googlu :) Tak snad mu padnu do oka. :) Určitě o tom bude článek. Akorát nevím, jestli ještě ten večer, když přijedu v deset večer, ale jak se znám, stejně bez toho neusnu :)

Ty jsi rozhodně v té kategorii, která dopadne dobře. To je vidět už teď (to neříkám, abych ti zvedla sebevědomí, ale proto, že to tak vidím. A zítra ti to klidně řeknu znovu :D

27 anita angelb anita angelb | 30. března 2015 v 15:54 | Reagovat

hezky den do ceska mila
tereska .....

28 Andy Andy | 7. května 2017 v 12:00 | Reagovat

Tak, měřila jsem si nohy a vyšlo mi neuvěřitelných 56,8%... měřila jsem to vůbec správně??? Měřím 146 cm (liliput, je mi 12 :D) a nody mám dlouhý 83 cenťáků... tak nevim...

29 Tereza Tereza | Web | 7. května 2017 v 17:27 | Reagovat

[28]: Jako fakt, jo? :) Tak to je pěkné. Měřila jsi je od rozkroku? :)

30 Tereza Tereza | Web | 30. července 2017 v 19:29 | Reagovat

Gurí, díky za vzkaz přes komentář. V tomto článku (jelikož je starší) ještě nebylo potřeba komentáře moderovat a tak se zobrazují automaticky, ale ten  Tvůj jsem zneviditelnila, když sis to přála. :)

A to víš, že se ke mně dostanou jakékoliv reakce z mého blogu. :) Rovnou mi tu pokaždé vyskočí na displej notebooku totiž. :) Ať se Ti daří!

31 guricz guricz | Web | 11. března 2018 v 15:54 | Reagovat

Ahoj Terezko, věřím ti =:c) Takže kdyby něco, tak se takhle s tebou mohu spojit i kdyby jsi nebyla v práci? Hmm.. zajímavé =:c)

32 guricz guricz | Web | 11. března 2018 v 15:56 | Reagovat

Jen škoda že ty komentáře nejsou tříděný od shora směrem dolů. Kdybych na googlu nehledala něco jiného. Tak bych ani nenarazila ne tento tvůj komentář pro mne. =:c)

33 Williamimarf Williamimarf | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 17:15 | Reagovat

Many thanks, Quite a lot of posts.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist